Usuwanie wgnieceń PDR

 

Wgniecenia karoserii można znaleźć prawie na każdym samochodzie. Najczęstszym powodem niewielkich wgnieceń są uderzenia drzwi na parkingach oraz spadające przedmioty z drzew: orzechy, kasztany, szyszki. Takie uszkodzenia bez problemu można usunąć bez uszkodzenia lakieru metodą PDR. Innowacyjna metoda usuwania wgnieceń pozwala naprawić uszkodzenia większe i nie standardowe takie jak gradobicia, uszkodzenia po kolizyjne oraz akty wandalizmu.

Usuwamy wgniecenia za pomocą narzędzi Nüssle Spezialwerkzeuge ze stali damasceńskiej oraz metodą klejową przy użyciu plastikowych adapterów.

Przyjmuje się że technikę zaprezentował Oskar Flaig ( po lewej ) w lutym 1960 roku podczas "International Sports Motor Show" w Nowym Jorku, USA. Flaig był pracownikiem w fabryce Mercedesa. Jego zadaniem było dbać o lakier wszystkich samochodów pokazowych prezentowanych na targach. Erich Nüssle to wynalazca specjalistycznych narzedzi PDR. jego firma Nüssle Karosserie od ponad 50 lat wpółpracuje z Mercedes Benz. Metody PDR ta była przez wiele lat nieznana ogółowi społeczeństwa i nie wychodziła poza mury zakładów produkcyjnych samochodów osobowych. W połowie lat 90. w Niemczech i USA powstały pierwsze oficjalne firmy zajmujące się tą technologią m.in. Nüssle Spezialwerkzeuge

usuwanie wgniecenia metodą PDR w BMW X1
BMW X1 - efekt przed i po usuwaniu wgniecenia metodą PDR

Comments are closed.