Bezinwazyjne usuwanie wgnieceń

Bezinwazyjne usuwanie wgnieceń

Chyba żaden kierowca nie lubi znajdować na swoim samochodzie wgnieceń. Niestety parkingowe rysy to zmora wielu właścicieli, a czasami zdarzają się gorsze historie, takie jak gradobicie, które także może dość mocno uszkodzić pojazd. Na szczęście w większości przypadków usuwanie małych wgnieceń jest łatwiejsze i tańsze niż mogłoby się wydawać. Istnieje kilka możliwości na skuteczne pozbycie się przykrych pamiątek – można to zrobić samodzielnie lub oddać samochód fachowcom, którzy zajmą się naprawą. Taki auto detailing piaseczno pozwoli przywrócić karoserii nieskazitelny wygląd.

Profesjonalna naprawa wgnieceń

Jeśli nie ma możliwości, aby samemu naprawić powstałe uszkodzenia, a szkody są poważne i wymagają więcej pracy, można zdecydować się na oddanie samochodu w ręce specjalistów zajmujących się naprawą wgnieceń. Z reguły naprawa szkód parkingowych Piaseczno nie wymaga lakierowania i często jest najtańszym sposobem na pozbycie się wgniotek. Jak to wygląda z praktycznego punktu widzenia? Wgniecenie jest wysuwane od spodu, a metal zostaje przywrócony do pierwotnego kształtu za pomocą specjalnych narzędzi. Naprawy można wykonać w ciągu kilku godzin, bez konieczności stosowania szpachlówki, mieszania lub utwardzenia farby. Warto jednak pamiętać, że bezlakierowe usuwanie działa tylko na płytkie wgniecenia, które nie znajdują się na krawędziach karoserii oraz w samochodach ze stosunkowo cienkimi drzwiami.

Sytuacja wygląda nieco inaczej, kiedy zostanie uszkodzony lakier. Naprawa samochodu po gradobiciu Piaseczno może wiązać się z wizytą w warsztacie blacharsko - lakierniczym, a także ponownym malowaniem. Takie naprawy zazwyczaj trwają kilka dni.

Czy warto korzystać z auto detailingu?

Przychodzi taki czas, kiedy trzeba zabrać samochód na gruntowne czyszczenie. Wielu kierowców staje wtedy przed dylematem, czy wybrać standardową myjnię czy zlecić profesjonalny auto detailing. Na pierwszy rzut oka różnice mogą wydawać się niewielkie, wręcz nieistotne, ale w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Po pierwsze, zwykła myjnia jest wystarczająca do usuwania lekkich warstw kurzu i brudu z zewnętrznej części samochodu, natomiast usługa detailingu oferuje znacznie dokładniejsze czyszczenie samochodu. Najczęściej jest to mycie zewnętrzne; czyszczenie lakieru glinianą kostką co pomaga usunąć brud; polerowanie ręczne lub maszynowe w celu usunięcia drobnych rys; nałożenie wosku i/lub uszczelniacza do farby, aby nadać jej połysk i wydłużyć trwałość. Czyszczone i woskowane są także koła i opony. Typowe wykończenie wnętrza obejmuje odkurzanie i mycie szamponem tapicerki i wykładziny; mycie ciśnieniowe lub szorowanie mat podłogowych; czyszczenie tapicerki; czyszczenie winylowych i plastikowych wykończeń wnętrza i czyszczenie szkła.

Auto detailing różni się od tradycyjnych usług mycia samochodów. Przede wszystkim auto trafia w ręce profesjonalistów, którzy dokładnie wyczyszczą i odnowią każdą powierzchnię. Nawet podstawowe pakiety znacznie wykraczają poza zwykłe mycie i odkurzanie. Niewątpliwą zaletą detailingu, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, są spersonalizowane usługi oparte na konkretnych oczekiwaniach klientów. Na przykład w wyniku COVID-19 wielu właścicieli samochodów obawia się bakterii, wirusów i zarazków w swoich pojazdach. W takiej sytuacji można zdecydować się na usługę dezynfekcji.

Auto detailing doskonale sprawdza się również w przypadku przygotowania samochodu do sprzedaży. Profesjonaliści rozumieją, co może zrobić wrażenie na potencjalnych nabywcach i sprawią, że samochód będzie się wyróżniał na tle innych.

Comments are closed.