Przygotuj swój samochód do wiosny w kilku krokach

Zaczyna się wiosna a wraz z nią słoneczna pogoda i jasne, długie dni, które zachęcają do nadrobienia zimowych zaległości. Obowiązki, których realizacja zimą była utrudniona lub ciężka można teraz wykonać z łatwością i przyjemnością w trakcie przyjemnego pobytu na świeżym powietrzu. To idealna okazja, by przygotować samochód na nowy sezon pełen wyjazdów i wycieczek. Oto jak dokonać tego w kilku krokach:

 • Sprawdź płyny

Po okresie zwiększonego użycia płynów samochodowych zimą, warto zainteresować się ich poziomem i upewnić, że wszystkie układy: chłodzenia, hamulcowy i wspomagania, są szczelne i gotowe do działania. Warto także zacząć wymieniać płyn do spryskiwaczy na letni, który nie tylko jest tańszy, ale też lepiej radzi sobie z usuwaniem pyłków i owadów z szyby.

 • Wymień i sprawdź opony

W wiosennych temperaturach zimowe opony tracą swoje właściwości. Nie tylko zużywają się szybciej, zwiększają zużycie paliwa, ale też tracą swoją przyczepność, stanowiąc zagrożenie dla bezpieczeństwa pasażerów. Zmień je na letnie kiedy średnia temperatura w ciągu doby przekracza 7 stopni Celsjusza i upewnij się, że opony letnie oraz koło zapasowe mają odpowiednie ciśnienie.

 • Wymyj i wyczyść samochód

Sezon zimowy to okres zasypania dróg ściegiem, sola, piaskiem i kumulowania się brudu w zakamarkach podwozia i nadwozia. Pozostałości te nie tylko źle wyglądają, ale i szkodzą, tworząc ogniska korozji i uszkodzeń karoserii.

 • Czyszczenie wnętrza, pranie tapicerki

Wiele z zanieczyszczeń dostało się też zapewne na brudnych butach do środka samochodu i początek wiosny to idealny okres aby się ich pozbyć. Czyszczenie karoserii i wnętrza samochodu można wykonać samodzielnie lub zlecić specjalistom od auto detailingu. 

 • Sprawdź oświetlenie

Tę czynność powinieneś wykonywać zdecydowanie częściej niż raz na kilka miesięcy - w końcu od pełnej sprawności oświetlenia zależy Twoje bezpieczeństwo. Sprawdź sprawność wszystkich żarówek i upewnij, że żaden z twoich reflektorów nie potrzebuje regeneracji. Zweryfikuj poprawność ustawienia lamp, którą mogła zakłócić jazda po zimowych wybojach.

 • Wykonaj serwis klimatyzacji

Początek sezonu zwiększonego użycia to idealny moment, żeby poddać system klimatyzacyjny regularnemu przeglądowi. Nie tylko zapewni to jego efektywne działanie, ale też pomoże zadbać o zdrowie użytkowników, którzy po jej oczyszczeniu nie będą już narażeni na kontakt ze szkodliwymi grzybami i bakteriami.

 • Sprawdź hamulce i zawieszenie

Zimowe dziury, zaspy i oblodzenia to czynniki działające na niekorzyść strategicznych elementów układu jezdnego i hamowania. Warto dokonać ich fachowej oceny, aby upewnić się, że podczas wiosennych podróży nie czekają nas niemiłe i niebezpieczne niespodzianki.

 • Wymień wycieraczki

Nadmierne zużycie piór wycieraczek podczas usuwania z szyb śniegu najczęściej skutkuje ich złą formą na początku wiosny, która jest przecież okresem zwiększonych opadów i sezonowych burz.

 • Uzupełnij lakier - usuwanie rys z lakieru samochodowego

Wiosna to dobrym moment na renowację lakieru i usuwanie rys, które przez zimę mogły się ukrywać pod kurzem i brudem, a w wiosennym słońcu stały się w pełni widoczne i stanowią potencjalne ogniska rozwoju rdzy.

 • Pomyśl o powłokach ochronnych

Czysty i uzupełniony lakier idealnie nadaje się do nałożenia ochronnej warstwy ceramicznej lub kwarcowej. Powłoki ochronne daje doskonały efekty wizualny, ale także chronią go przed zarysowaniami i wżerającym się brudem.

 • Efekt mokrego lakieru

Lśniąca powierzchnia karoserii przywodząca na myśl auto, które dopiero co opuściło salon lub myjnię, to efekt, który możesz uzyskać korzystając z pomocy profesjonalnej pracowni auto detailingowej.

Auto deailing Piaseczno

Jeśli szukasz miejsca, gdzie mógłbyś bezpiecznie oddać swój samochód i zyskać pewność, że powyższymi czynnościami zajmą się profesjonaliści, odwiedź Empire Autodetailing w Piasecznie. Nasi pracownicy to doświadczeni eksperci w pielęgnacji samochodów różnych marek, którzy chętnie podejmą się czyszczenia zewnętrznego i wnętrza samochodów, prania tapicerki, renowacji lakieru i nałożenia powłok ochronnych oraz renowacji reflektorów, a także wielu innych usług, by Twoje auto odzyskało swój najlepszy wygląd. Odwiedź nas w naszym salonie!

Comments are closed.