Czyszczenie wnętrza Piaseczno – sprawdzone metody

Podróże w odświeżonym pojeździe są dużo przyjemniejsze niż w przypadku długich wypraw w niezadbanym aucie. Dlatego czyszczenie wnętrza samochodu jest niezwykle istotne i wiąże się zawsze ze sporą ilością czasu spędzonego na tym, aby samochód był pachnący i estetyczny. Warto więc zlecić detailing wnętrza specjalistom, którzy posiadają odpowiednią wiedzę, narzędzia oraz środki czyszczące i konserwujące. Znakomitym wyborem jest Empire Auto Detailing – czyszczenie wnętrza Piaseczno!

Skrupulatne odkurzanie wnętrza

Na początku oczywiście wyciągamy wszystkie przedmioty, które mogłyby przeszkadzać przy czyszczeniu pojazdu. Przeszukujemy wszystkie zakamarki, schowki i pozbywamy się śmieci, akcesoriów czy dywaników. Wtedy możemy przejść do pierwszej czynności, czyli odkurzania. Teoretycznie może się wydawać, że jest to proste i nie wymaga wielkiej wiedzy. W rzeczywistości jednak musimy pamiętać o najdrobniejszych szczegółach, które wpływają na porządek w naszym aucie.

Przede wszystkim nie możemy zapomnieć o tak newralgicznych miejscach jak: przestrzenie między fotelami, tylna półka czy schowki w drzwiach. Obowiązkowo odkurzamy też podłogę, bagażnik oraz podsufitkę. Przed każdą czynnością pomagamy sobie – przesuwając fotele do przodu lub odsuwamy je do tyłu, gdy wymaga tego sytuacja. Przy czyszczeniu plastikowych elementów zachowujemy należytą ostrożność, by nie uszkodzić podatnych na zarysowania urządzeń. Istotne jest również umiejętne odświeżenie kokpitu i deski rozdzielczej – najlepiej to zrobić za pomocą specjalnych miotełek, które bezpiecznie usuną kurz. Odkurzanie obejmuje też dywaniki materiałowe i gumowe.

Mycie progów drzwi i bagażnika

Profesjonaliści podczas detailingu najczęściej korzystają z myjek parowych, które znakomicie sprawdzają się przy usuwaniu ciężkich i tłustych plam. Odświeżają też siedzenia w taki sposób, że nie uświadczymy już nieprzyjemnych zapachów wydobywających się z foteli. Po wykonaniu czyszczenia bagażnika i progów drzwi – następnie należy je przetrzeć jeszcze suchą ścierką z mikrofibry. W przypadku, gdy jednak zdecydujesz się na samodzielne czyszczenie samochodu, a nie posiadasz parownicy – skorzystaj z uniwersalnego środka do czyszczenia APC, którego zaletą jest ogromna wszechstronność.

Usuwanie plam z tapicerki

Zdecydowanie najtrudniejszy etap sprzątania auta. Wielu użytkowników pojazdu decyduje się w tym przypadku na pomoc profesjonalistów ze względu na obawę przed uszkodzeniem materiału – szczególnie gdy siedzenia obite są skórą. Decydując się na pomoc specjalistów Empire Autodetailing – czyszczenie wnętrza Piaseczno – nie musisz bać się o niewłaściwy dobór środków czyszczących. Korzystając z naszych usług, zyskasz też wiele czasu.

Środki chemiczne, którymi można zadbać o tapicerkę:

  • Spraye – sprawdzą się przy każdych tapicerkach, dywanikach czy wykładzinach. Ze względu na skład chemiczny szybciej usuwają plamy niż proszki.
  • Płyny – właściwości płynów są z pewnością ich zaletą. Ich skoncentrowana konsystencja pozwala na wielokrotne użycie produktu.
  • Pianki do czyszczenia – zdają egzamin przy czyszczeniu podgrzewanych foteli lub skóry perforowanej. Często stosuje się je w połączeniu ze szczotką do czyszczenia tapicerki – również do starych i zaschniętych plam.
  • Odżywki – zazwyczaj używane są po wykonaniu prac związanych z detailingiem wnętrza. Stosuje się je w celu nawilżenia i ochrony skórzanych tapicerek. Pełnią istotną rolę też w zapobieganiu wysuszania i blaknięcia naszych foteli samochodowych.
  • Balsamy – zastosowanie ich po dokładnym czyszczeniu wnętrza zapewnia zmiękczenie i konserwacje skórzanych powierzchni.

Zadbaj o swój pojazd wspólnie z Empire Auto Detailing – czyszczenie wnętrza Piaseczno i ciesz się jakością wykonanych usług przez najlepszych specjalistów. Odświeżona kabina samochodu to przecież wizytówka każdego kierowcy! Zapraszamy i zachęcamy również do zobaczenia innych wpisów na blogu.

Comments are closed.