Powłoki ochronne Piaseczno – czy warto?

Samochód dla wielu kierowców to coś więcej niż tylko środek transportu z punktu A do punktu B. Niektórzy traktują go jak najlepszego przyjaciela i spędzają w nim więcej czasu niż we własnym mieszkaniu. Dlatego tak istotne jest zadbanie nie tylko o sprawy techniczne auta, ale także o jego wygląd. W tym celu stosujemy powłoki ochronne na lakier samochodowy oraz usługi ich nakładania przez najlepszych specjalistów.

Zabezpieczenie aut powłoką kwarcową i ceramiczną Piaseczno

Powłoki kwarcowe i ceramiczne różni wiele właściwości chemicznych i fizycznych. Dysonans pomiędzy nimi wynika przede wszystkim z innego składu obu produktów. Powłoki kwarcowe charakteryzują się obecnością ditlenku krzemu (SiO2). Z kolei ceramika dodatkowo bazuje na węgliku krzemu (SiC) czy azotku krzemu (Si3N4).

Ochrona lakieru powłoką kwarcową jest zdecydowanie bardziej solidna i po prostu lepsza od wosku, ale w rywalizacji z powłoką ceramiczną zdecydowanie przegrywa. Utrzymuje się na aucie do 1 roku oraz gwarantuje ochronę przed złymi warunkami atmosferycznymi i ich wpływem na karoserię samochodu. Powłoka kwarcowa eksponuje aspekty wizualne pojazdu, nadając mu głębi koloru i połysku lakierowi. Jej właściwości hydrofobowe i antystatyczne zapobiegają także zabrudzeniom auta i sprawiają, że łatwiej zadbać o jego czystość.

Powłoki ceramiczne adresowane są do kierowców, którzy troszczą się o swój samochód z największą skrupulatnością i starannością. Dzięki zastosowaniu tych powłok możliwe jest, że jego estetyka i nienaganny wygląd zostaną z właścicielem przez wiele lat. Ceramika posiada zdecydowanie najlepsze właściwości ze wszystkich powłok. Po nałożeniu powłoki ceramicznej mamy wrażenie, że auto błyszczy, jakby wypełniono go warstwą szkła. Warto zaznaczyć, że w tym przypadku również zdecydowanie łatwiej pielęgnuje się pojazd. Brud i zanieczyszczenia nie przyklejają się tak mocno do karoserii, a co za tym idzie, spłukanie ich wodą pod wysokim ciśnieniem jest proste i przyjemne.

Cechy powłoki kwarcowej

  • przystępna cena
  • bardzo dobra ochrona przed solą i zaciekami
  • antystatyczność i hydrofobowość
  • zabezpieczenie przed promieniowaniem UV i chemikaliami

Cechy powłoki ceramicznej:

  • trwałość do 5 lat
  • wytrzymałość na otarcia i mikro zadrapania
  • antystatyczność i hydrofobowość
  • ochrona przed promieniowaniem UV i chemikaliami
  • odporność cieplna

Zabezpieczenie aut powłoką kwarcową lub ceramiczną w Empire Autodetailing to wybór, który gwarantuje najwyższą jakość usług zarówno jeśli chodzi o wykonanie, jak i doradztwo, gdy potrzebujemy merytorycznej pomocy. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty dotyczącej powłok, jeśli chcesz, by Twój samochód lśnił na każdym zakręcie!

 

Comments are closed.